O knihovně

"Každá kniha je nejlepším přítelem nějakého člověka."     Carlos Ruiz Zafón

Knihovna v Bohuslavicích se nachází v přízemí budovy obecního úřadu. Obecní knihovně jsou poskytovány služby v rámci programu regionálních funkcí knihoven, které jsou financovány z rozpočtu Zlínského kraje a realizovány Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně.

V knihovně máme asi 1 300 stálých knih a k obnově knižního fondu nám pomáhá Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, která nám poskytuje Výměnný soubor čítající cca 300 knih. Najdete zde vše od domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy až po naučnou a odbornou literaturu. V současné době využíváme také možnosti zapůjčení společenských her z KFBZ.

Od roku 2024 jsme členem Skip (Svaz knihovníků a informačních pracovníků) a účastníme se několika projektů (Bookstart, Noc s Andersenem, Knížka pro prvňáčka).

Momentálně knihovnu pravidelně navštěvuje přibližně 45 čtenářů. Všichni zájemci, noví čtenáři a milovníci knih, jsou srdečně zváni každou sobotu od 8:00 do 10:00 hodin.

S výběrem či jakýmkoliv jiným dotazem Vám ráda pomůže knihovnice Silvie Minaříková.

V roce 2023 získala knihovnice Silvie Minaříková ocenění Knihovník Zlínského kraje roku 2023.