O knihovně

"Ráj jsem si vždycky představoval jako knihovnu, nikdy jako zahradu."    Jorge Luis Borges

Knihovna v Bohuslavicích se nachází v přízemí budovy obecního úřadu. Od roku 2002 na základě Smlouvy o poskytování regionálních knihovnických služeb v rámci regionálních funkcí uzavřené mezi Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně a obcí Bohuslavice u Zlína, metodicky vedou Obecní knihovnu v Bohuslavicích u Zlína pracovníci Obvodní knihovny Jižní Svahy.

V knihovně máme asi 1 700 stálých knih a k obnově knižního fondu nám pomáhá  Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, která nám poskytuje Výměnný soubor.

Najdete zde vše od domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy až po naučnou a odbornou literaturu.

Momentálně knihovnu navštěvuje přibližně 40 stálých čtenářů. Všichni zájemci, noví čtenáři a milovníci knih jsou srdečně zváni každý pátek od 16:00 do 18:00 hodin.

S výběrem, obsluhou počítače či jakýmkoliv jiným dotazem Vám ráda pomůže knihovnice Světlana Bilavčíková.